ІСТОРІЯ ЦЕНТРУ
Виконуючи національну державну комплексну програму «Реабілітація дітей з інвалідністю» на 2004-2011 роки, при Хмельницькій міській дитячій лікарні, в 2001 році створено реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю «Турбота». Очолюючи даний центр з 2001р. по вересень 2001р. та створивши команду однодумців, ми надавали допомогу дітям-інвалідам та дітям першого року життя з ураженням нервової системи та опорно-рухового апарату.
Досвід нашої роботи показав, що жодні медикаменти, без постійної індивідуальної корекції, абілітації та реабілітації тих чи інших порушень, не дають результатів. Кількість дітей, які потребували нашої допомоги постійно зростала.
Розвиток нових репродуктивних та реанімаційно-перинатальних технологій дозволяє:
◦перебороти безплідність, проте приводить до збільшення частоти вроджених вад розвитку при вагітності високого ризику;
◦виживати недоношеним дітям з важкими соматичними та інфекційними захворюваннями.
Інтенсивна терапія та реанімація недоношених дітей з низькою масою тіла ( в теперішній час 500г ) при народженні, яка дозволяє зберегти життя глибоко недоношеним та важко постраждалим дітям, є не тільки позитивним явищем, але і джерелом органічних захворювань нервової системи у дітей, а надалі й інвалідності. Ось чому так необхідно своєчасне раннє ефективне лікування, абілітація та реабілітація дітей з перинатальним ураженням нервової системи. Необхідно в повній мірі використати високу нейропластичність мозку, що розвивається та активно сприяти відновленню пошкоджених структур та функцій ЦНС.
Штатні навантаження на лікарів й інструкторів реабілітологів та велика кількість дітей, які потребували допомоги не дозволяли працювати індивідуально з кожною дитиною, що зменшувало результати нашої роботи.
Все це привело нас до думки створити на базі власного будинку приватний центр реабілітації дітей з інвалідністю з ураженням нервової системи та профілактики інвалідності.
В березні 2007 року ми отримали ліцензію та 1 червня відкрили центр. Назва центру «АПІС-МЕЛІФІКА», що в перекладі з латині означає – “бджола медоносна”, говорить про те, що ми лікуємо дітей гомеопатичними препаратами. Створили команду однодумців та з вересня 2007 року працювали тут.
В вересні 2021 року ми переїхали в інше приміщення з більш комфортними умовами для дітей і батьків.
Хочемо виразити щиру подяку тим людям та батькам, які допомагали нам в оснащенні центру,а саме: Хмельницькому ТОВ «Альма-Шкіргалантерея», Діденко Миколі Павловичу, Пастушку Ігорю Павловичу, Даровських Тетяні Іванівні, Побережному Івану Васильовичу і іншим, та всім нашим співробітникам.
Назва центру: приватне підприємство центр медичної реабілітації дітей з інвалідністю «АПІС-МЕЛІФІКА».
Контакти:
29000, м. Хмельницький, вул. Степана Бандери, 7/1.
моб.тел.
097-295-66-99;
067-383-44-58.
e-mail: krivitskiy@ukr.net
Про центр
Девіз центру: «Багато ліків можна замінити рухом, але жодне з них не замінить рух.»
/TISSOT 1870/
Центр створений за найбільш виправданою в світі моделлю мультідисціплінарної педіатричної бригади, яка включає в собі лікарів, психологів, логопедів, соціальних працівників. До складу команди входять: невролог, ортопед-травматолог, педіатр, медичний психолог, логопед, соціальний педагог, інструктори по масажу, фізичний реабілітолог. Це означає, що одним пацієнтом займаються, при необхідності, всі спеціалісти по розробленій разом індивідуальній програмі, доповнюючи один одного.
Розташований в районі Виставки, м. Хмельницький, вул. Степана Бандери, 7/1.
Працює, як денний стаціонар (бутербродний варіант) з одночасним перебуванням 8-10 дітей, курсом два тижні. Також ведеться амбулаторний прийом та лікування спеціалістів центру підчас якого проводиться відбір дітей та попередній запис на курсове лікування.
Центр співпрацює з відділеннями міської та обласної дитячих лікарень, генетичною консультацією, центром реабілітації дітей-інвалідів з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, неврологічним відділенням «ОХМАДИТ», УНІІ нейрохірургії, та іншими центрами України.
Мета центру
За нашим задумом, центр повинен стати другою домівкою для дітей, які мають відхилення в руховому, інтелектуальному, мовному, сенсорному, комунікативному та емоційному розвитку від 0 до 18 років.
Основна мета центру – надання індивідуальної медико-соціальної допомоги дітям та їх батькам:
◦раннє втручання в долю хворих дітей ( рання реабілітація), яка допоможе їм не стати інвалідами;
◦надання допомоги дітям з особливими потребами, яка покращить іх фізичний та психомовленнєвий розвиток;
◦навчання батьків реабілітаційним процесам;
◦надання консультативної допомоги сімям по вихованню дітей з проблемами в розвитку;
◦своєчасне виявлення у дітей причин, що призводять до невстигання та дезадаптації в школі, їх корекцію;
◦надання консультацій та лікування дітям з неврологічними, психологічними, мовленнєвими порушеннями та їх профілактика;
◦адаптація дітей до місця проживання та інтеграція їх в суспільство